Kontakt

Bc.Stanislava Pujmanová
tel.: 774 847 148

Na Šejdru 527/10
Praha 4 - Libuš, 142 00
e-mail:konik@cmail.cz

Plavání

 

… Ještě se ani nenarodilo a některé maminky už přesně vědí, čím bude, až vyroste. Jaké bude dělat sporty, kdy začne studovat v zahraničí a kdy ho přijmou jako sólistu do Státní Opery...

Vkládáme do našich dětí naděje, naše nesplněné sny a touhy a někdy trochu zapomínáme na to, jak prožít společně nám „přidělený“ čas.

Takovou prima aktivitou, kterou dítě může provozovat se svými rodiči už od úplných začátků je „plavání“.

 

 

 

      Nejprve je to hra, která podporuje:

  • vzájemný kontakt rodiče s dítětem

  • rozvoj motorockých, psychických schopností

  • vnímání vody a pohybu v ní

  • rozvoj sociální komunikace...                                                            

        


Snažíme se přivést dítě ke spontánní pohybové aktivitě ve vodě, zvládnutí základní orientace nad i pod hladinou, nácvik pádů do vody, zachycení se břehu či pomůcky, doplavání ke kraji bazénu, jako nácvik prvků sebezáchrany. Hlavním cílem by však měla být společná radost z pobytu ve vodě.

 

 

 

 

 

 

 

 

Plavat můžete už od zahojení pupíku do cca 6 měsíce na vaničkách. Tady si Vaše mimčo zvyká na vodní prostředí. Daří se mu krásně splývat na zádech s mírnou oporou hlavičky, později si zvyká na první plavecké pomůcky. Ve vodě vydrží většinou 5-20 min. Zbylý čas je věnován kontrole psychomotorického vývoje, masáži miminka a povídání o všem, co vás ohledně miminka zajímá.

 

Se mnou můžete vaničky plavat na následujících adresách:

 

Studio Motýlek                  Studio Skokánek               Mateřské centrum Pohádka

Praha 9 – Letňany         Dolní Břežany                Jesenice

 

V bazénu plavou děti s rodiči od ukončeného 6. měsíce. Postupně prostřednictvím her, říkadel, básniček a písniček se učí děti (ale i jejich rodiče) jednotlivým prvkům. Snažím se o to, abychom si všichni společně užili v bazénu hlavně legraci. Okolo 5 roku přechází děti k nácviku samostatného plavání bez rodičů. Samozřejmě už musí mít osvojeny základní prvky (splývavou polohu na břiše i zádech, skoky, orientaci ve vodě, odrazy, plný výdech do vody...) a vnímat instrukce.

 

V bazénu se můžeme potkat na těchto adresách:

 

Studio Motýlek                      Studio Skokánek                

Praha 9 – Letňany             Dolní Břežany