Kontakt

Bc.Stanislava Pujmanová
tel.: 774 847 148

Na Šejdru 527/10
Praha 4 - Libuš, 142 00
e-mail:konik@cmail.cz

Kdo jsem...

 

… Děti mi říkají TETA PLAVKA a nebo taky TETA ŤUPI ŤUPI. A já zkusím nastínit, jak k tomu došlo :-)

Tak tedy vezmu to všechno pěkně od začátku:

Narodila jsem se na počátku sedmdesátých let minulého století. To vypadá hrozně, co?!?! No jo, je to tak, ale já to tak tragicky neprožívám. Vlastně to je docela nedávno... No a protože jsem na základní škole ničím nevynikala, usoudila jsem, že bude nejlepší rozhodnutí ještě trochu oddálit a jít na gymnázium. Líbila se mi medicína. Na lékařskou fakultu mě však nechtěli :-). No tak jsem šla studovat střední zdravotnickou školu. Jó, to byly roky... O dva roky později se zadařilo a začala jsem studovat na lékařské fakultě ošetřovatelství a pak zdravotní výchovu. Studium jsem úspěšně dokončila. Ale co dál?

Za sebou jsem měla již několik kurzů:

Lyžařský kurz

Kosmetický kurz

Kurz pro trenéry fitness a kulturistiky

a praxi v nemocnici i na pohotovosti.

na tom už se dá založit kariéra. Nějakou dobu jsem se věnovala zdravotní prevenci, hlavně stravě a pohybu.

Biologické hodiny však tikaly jako o život a já zjistila, že by bylo na čase pořídit si nějaké mimino. A tak se v březnu 2001 narodila Adélka. Zpočátku jsem si myslela, že se všechno vrátí do starých kolejí. Ale život s Adlou se zamotal úplně jinak.

Když bylo Adélce asi 20 dní, začala jsem s ní chodit plavat. Nejprve do velké vany, později do bazénku. Plavání s dětmi mi učarovalo tak, že jsem se hned v létě přihlásila na rekvalifikační kurz. Později se k tomu přidalo cvičení s dětmi a situace se opakovala. V rámci cvičení jsme občas zkoušely uvolňovat ruku a malovat po tabuli i po papíře. Když jsem viděla, jak jsou děti lačné po objevování kouzla barev a čar, začala mi v hlavě hlodat myšlenka, zkusit vytvořit kurz výtvarky pro děti. A z myšlenky se stala skutečnost. V současné době připravuji lekce výtvarky nejen pro děti různého věku (od 1 roku), ale i pro dospělé. Je to báječná relaxace a ideální stav, kdy se mi práce stala koníčkem.

V roce 2003 jsem se přihlásila do Institutu aromaterapie. Byla to vlastně jedna velká náhoda. Nebo snad osud? Aromaterapii jsem začala studovat v době, kdy byla Adélka relativně dost nemocná. Pořád jsme řešily uši a dýchací cesty. Byl to takový koloběh. Začátky byly obtížné. Praly se ve mně znalosti klasických lékařských postupů a najednou mi někdo začal říkat, že by to mohlo fungovat trochu jinak. Adélka byla můj první „pokusný králík“. A alternativa začala přinášet své výsledky. V průběhu let jsem absolvovala ještě další kurzy týkající se alternativních postupů.

 

Kurz reflexní terapie

Kurz masáží pro kojence

Kurz masáží pro starší děti

Kurz kranio-sakrálních technik

Kurz thajských masáží

 

V současné době se snažím o celostní pohled na problém klienta. Snažím se skloubit všechny znalosti, které jsem „ve světě“ pochytala.

 

V posledních několika letech je mou velkou srdeční záležitostí organizace týdenních pobytů pro rodiče s dětmi. Tam můžu namíchat celý koktejl z toho, co mám ráda.

Takže co myslíte? Teta Plavka nebo Teta Ťupi-Ťupi? Já myslím, že spíš Ferda Mravenec...